logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

Produkty lokalne z Doliny Stobrawy

Historia produkcji żywności na własne cele lub dla najbliższej rodziny ma bardzo głębokie korzenie. W dzisiejszych czasach szybkiego tempa życia wracamy do tych tradycji.
Przestawiamy rzemieślnicze produkty żywnościowe o wysokiej jakości, wytwarzane w naszym regionie. Każdy film oparty jest na wywiadzie i prezentuje proces produkcji począwszy od momentu pozyskania surowca, poprzez proces obróbki i przetwarzania, aż do przedstawienia finalnej formy produktu.

Odtwórz wideo

Rodzinne, Ekologiczne Gospodarstwo Rybackie "Markowe" od 19 lat zajmuje się hodowlą karpia. Ryby odżywiają się pokarmem naturalnym, wytworzonym w stawach oraz dokarmiane są polskimi zbożami pochodzącymi głównie od sąsiadujących Rolników.

Winnica założona została w 2010 roku, zlokalizowana jest pod Byczyną, na wysokości 200-210 m.n.p.m. Wśród odmian królują: Seyval Blanc, St. Pepin, Aurora, Rondo, Frontenac, Leon Millot. Aktualnie winnica liczy ponad cztery tysiące krzewów, docelowo – czternaście tysięcy. Od 2018 roku wina znajdują się w oficjalnej sprzedaży: Quercus, Juniperus, Rubus.

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Gospodarstwo prócz sprzedaży ryb przewidziało możliwość złowienia osobiście ryby na wędkę w wyznaczonym stawie jak i również odpoczynku nad wodą z rodziną. W gospodarstwie prowadzona jest również hodowla danieli i pasieka. Groble i okolice stawów obsiane są roślinami miododajnymi, a gospodarstwo leży na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

Pasieka Zarodowa w Maciejowie to kilkadziesiąt lat tradycji hodowli pszczół i produkcji produktów pszczelich w tym pysznego Miodu z Maciejowa. Pasieka Zarodowa w Maciejowie to edukacja regionalna na temat pszczelarstwa, przyrody, lokalnego rękodzieła i wielu innych ciekawych zagadnień. Pasieka Zarodowa w Maciejowie to dziedzictwo ks. dr. Jana Dzierżona - mądrego człowieka, odważnego naukowca i wielkiego odkrywcy.

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Gospodarstwo rolne KOZI DAR położone jest w malowniczej okolicy miejscowości Chudoba nad brzegiem rzeki Budkowiczanka. Stado kóz, wypasane jest na pobliskich łąkach przynależących do gospodarstwa. Kozy są karmione: sianem, słomą, owsem i trawą. Dzięki temu jest pewność, że mleko z którego powstają oferowane przez gospodarstwo produkty jest w pełni wartościowe.

Browar Borki Wielkie znajduje się w Gościńcu Borki Wielkie, gdzie w 1870 roku rzeczywiście istniał browar. Podczas remontu Gościńca odnaleziono drewnianą figurkę mnicha i ona stała się inspiracją do stworzenia marki piw. W ofercie znajdują się: czeski pils, piwo pszeniczne, piwo ciemne, bezalkoholowe i amerykańska ipa.

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Lawendowe Zacisze, kiedyś - 70-cio stronicowy poradnik o uprawie lawendy, dzisiaj – małe gospodarstwo z prawie trzema tysiącami krzaczków lawendy. Poza lawendą w gospodarstwie rośnie również: dzika róża Hansa, bez lekarski Haschberg, śliwa tarnina i wiele innych roślin użytkowych, których różnorodność doceniają pszczoły, motyle i inne owady.

Skip to content