logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

12 października w Pawilonie Edukacyjnym przy Centrum Doświadczania Świata w Ładzy odbyła się zorganizowana przez nasze stowarzyszenie konferencja „Bioróżnorodność Doliny Stobrawy”.

Podczas konferencji odbyła się promocja książki „Przyroda Doliny Stobrawy. Ptaki”, którą niedawno wydaliśmy. Przy tej okazji porozmawialiśmy z fotografami ptaków i przyrody Panią Ewą Sierpiną i Panem Dominikiem Łęgowskim o ich pasji.

Następnie Kierownik oddziału Stobrawski Park Krajobrazowy, Pan Dominik Łęgowski bardzo ciekawie opowiadał o walorach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

W kolejnym punkcie programu uczestniczyliśmy w pogadance na temat możliwości wykorzystania sosny, którą zaprezentowała Pani Sylwia Radzik przedstawicielka wioski tematycznej „Kraina Sosnowej Igły”.

Warsztat „Aromaterapia”, gdzie robiliśmy zapachowe szyszki do oczyszczania atmosfery pomieszczenia i dobrego nastroju, herbatę z igliwia sosny i woreczki z igliwiem do kąpieli, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników konferencji.

Na koniec zjedliśmy wspólny posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ładzy.

To był bardzo udany dzień spędzony w gronie wspaniałych ludzi.

Dziękujemy gościom za tak liczną obecność na konferencji, a gospodarzom, mieszkańcom Ładzy za wspaniałą organizację wydarzenia, poczęstunku i warsztatów.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie“.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich“ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Skip to content