logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

23 lutego o godz. 18:00 odbyła się gala podsumowująca konkurs grantowy “Działaj Lokalnie”, który już po raz jedenasty zorganizowało i przeprowadziło na naszym terenie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”. W tym roku spotkanie odbyło się wyjątkowo w formule on-line. Gala to wspaniała okazja do wspólnej rozmowy na temat przeprowadzonych projektów, wymiany doświadczeń oraz poznania innych liderów społecznych, działających na rzecz swojej lokalnej społeczności. Jednak przede wszystkim jest to możliwość podziękowania i pogratulowania wszystkim grantobiorcom za trud i pracę, którą włożyli w realizację kilkumiesięcznych projektów, a Darczyńcom i Partnerom wyrazić wdzięczność za okazane wsparcie, bez którego program „Działaj Lokalnie” nie mógłby się odbyć w naszym regionie. Gościem specjalnym był pan Paweł Zań z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce – koordynator Programu Działaj Lokalnie.

W 2020 roku dofinansowanie na realizację swoich pomysłów otrzymali przedstawiciele dwunastu organizacji i grup nieformalnych, działających na terenie powiatu kluczborskiego i gminy Olesno (z wyłączeniem miasta Kluczborka). Na gali mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli grantobiorców, którzy zrealizowali projekty w ubiegłym roku:

 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Laskowice
 2. Grupa nieformalna „Będzie lepiej”
 3. Stowarzyszenie ApiPasja
 4. Stowarzyszenie Creativo
 5. Wołczyńskie Stowarzyszenie Zarzewie
 6. Grupa nieformalna „Rożnów i My”
 7. Oleski Klub Sportowy Olesno
 8. Stowarzyszenie Moja Krzywizna
 9. Grupa nieformalna „Mamuśki z Byczyny”
 10. Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Bąków
 11. Grupa nieformalna „maSZYCIElki”
 12. Ochotnicza Straż Pożarna w Lasowicach Małych

Uroczysta gala to także możliwość podziękowania Darczyńcom i Partnerom, bez których program “Działaj Lokalnie” nie mógłby odbywać się na naszym terenie. Oto oni:

PARTERZY PROJEKTU:
–  Gmina Byczyna
–  Gmina Kluczbork
–  Gmina Lasowice Wielkie
–  Gmina Wołczyn
–  Gmina Olesno
–  Powiat Kluczborski

DARCZYŃCY PROJEKTU:
–  Lessafre Polska S.A
–  Studio Reklamy Valdex s.c. Barbara Ziora, Waldemar Sosin
–  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EM-MED –  Ewa Mieszkalska,
–  Bank Spółdzielczy w Wołczynie,
–  NESTRO Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo-Usługowego,
–  Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Transportowego „JUREX” – Jerzy Lipiński,
–  Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kluczbork,
–  Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Olesno.

Wszystkim naszym PARTNEROM i DARCZYŃCOM jeszcze raz dziękujemy za udzielone wsparcie i za zaufanie.

Podczas uroczystej gali został także rozstrzygnięty konkurs “Opowiedz” w ramach, którego organizacje i grupy nieformalne przygotowywały krótkie filmy/reportaże multimedialne, ukazujące przebieg i efekty projektów przez siebie organizowanych. Nagrodzone zostały najlepsze filmy zgłoszone do konkursu. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu! Oto oni:

I nagrodę otrzymało ex aequo dwóch realizatorów:

II nagrodę otrzymało ex aequo dwóch realizatorów:

Wyróżnienia otrzymało trzech realizatorów:

Uprzejmie dziękujemy wszystkim gościom za uczestnictwo w wydarzeniu. Z naszymi Partnerami, Darczyńcami oraz z Laureatami konkursu „Opowiedz…” spotkamy się jeszcze na indywidualnych spotkaniach, podczas których będziemy mieć przyjemność przekazać drobne upominki, podziękowania oraz nagrody konkursowe.

Już dzisiaj zachęcamy mieszkańców naszego obszaru do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu “Działaj Lokalnie”. Nabory już wkrótce – na przełomie kwietnia i maja 2021r.

„Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”

#DziałajLokalnie #DolinaStobrawy #OrganizacjePozarządowe #LiderzyWiejscy #AktywneSołectwa #MyślGlobalnieDziałajLokalnie #efektyDziałajLokalnie

Skip to content