logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

W niedzielę zawitaliśmy do Gronowic (gm. Lasowice Wielkie), gdzie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gronowice, realizowało projekt pt. „Gronowicka moda na zdrowie”, który został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.

W niedziele odbyło się uroczyste otwarcie oznakowanych tras nordic walking, które mają zachęcić Gronowiczan i mieszkańców sąsiednich Sołectw do uprawiania tej dyscypliny sportu, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ramach projektu, odbył się cykl szkoleń, podczas którego uczestnicy zapoznali się z zasadami prawidłowego chodzenia z kijkami, oznakowano trasę oraz zamontowano ławeczki, w punkcie startowym tras. Dzięki projektowi z „Działaj Lokalnie” mieszkańcy Gronowic mogą cieszyć się teraz dodatkową motywacją do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

Gronowice to przepiękne tereny, które sprzyjają do tego typu aktywności: pola, łąki, lasy to wszystko zachęca do regularnych spacerów na świeżym powietrzu, a dodatkowo ćwiczenia  w grupie to forma miłego spędzenia czasu oraz większa mobilizacja do ich systematycznego wykonywania. Warto DZIAŁAĆ LOKALNIE!

Wszystkich społecznie zakręconych z powiatu kluczborskiego oraz gminy Olesno, gorąco zachęcamy do realizowania swoich pomysłów w ramach „Działaj Lokalnie”. Jest to możliwość zdobycia dotacji do 6000 zł na przeprowadzenie projektu społecznego oraz zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu ich pisania i realizacji! Wspólnie wyzwalamy społeczną energię w mieszkańcach naszego regionu.

Myśl globalnie- DZIAŁAJ LOKALNIE!

Skip to content