logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

Wczoraj popołudniu gościliśmy w Komorznie (gm. Wołczyn). Miejscowość ta zlokalizowana jest w północnej części powiatu kluczborskiego i bezpośrednio sąsiaduje z województwem wielkopolskim. Komorzanie poszczycić się mogą ciekawą historią swojej miejscowości, sławnymi osobami pochodzącymi z tego Sołectwa oraz obchodami Europejskiego Dnia Kasztana. W tym roku Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich Odnowa Wsi Komorzno realizuje także projekt pt. „Wakacyjne spotkania edukacyjne na wesoło”, który dofinansowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.

W ramach projektu odbywa się cykl czternastu spotkań edukacyjno- rozrywkowych dla młodszych i starszych Komorzan. Mieszkańcy wspólnie spędzają czas, np. poznając kulisy pracy strażaków, ucząc się jak zachować się w sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu, czy wspólnie bawiąc się na świeżym powietrzu.

Wczorajsze wydarzenie na boisku sportowym było okazją do: przejażdżki na kucyku, wspólnych tańców, zabawy z ogromnymi bańkami mydlanymi czy stworzenia pięknego rysunku. Spotkanie było także szansą na rozmowę i wymianę pomysłów na kolejne projekty. Swoje sugestie chętnie przedstawiała młodzież oraz młodzi rodzice, którzy licznie przybyli wczoraj na boisko sportowe.

Wszystkich zainteresowanych kolejnymi spotkaniami w Komorznie w ramach projektu pt. „Wakacyjne spotkania edukacyjne na wesoło” zachęcamy do regularnego zaglądania na stronę facebookową Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich Odnowa Wsi Komorzno. Warto DZIAŁAĆ LOKALNIE!

Skip to content