logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

18 września 2021r. w Grodzie Rycerskim w Biskupicach odbył się X Jubileuszowy Opolski Jarmark Folkloru, który umożliwił mieszkańcom naszego województwa bezpośredni kontakt z dziedzictwem kulturowym, kulinarnym, historycznym i przyrodniczym obszarów wiejskich Opolszczyzny.

Opolski Jarmark Folkloru jest imprezą cykliczną organizowaną od 2010 roku, przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy”. Jest to wydarzenie o randze wojewódzkiej, którego celem jest promocja: lokalnych twórców, rękodzielników, tradycji i zwyczajów. Tegoroczne wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu. Odwiedzający Jarmark mogli skorzystać z licznych bezpłatnych warsztatów rękodzielniczych i kulinarnych oraz degustacji produktów regionalnych.

Na scenie zaprezentowali się wspaniali lokalni artyści, a wystawcy i rękodzielnicy prowadzący warsztaty opowiedzieli o swojej pasji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Jarmarku za przybycie, wszystkim artystom, rękodzielnikom i twórcom ludowym za współpracę, przedstawicielom władz samorządowych za obecność i pomoc w organizacji, a lokalnym mediom za promocję wydarzenia.

Już dziś planujemy kolejny Opolski Jarmark Folkloru.

Do zobaczenia za rok!

Wydarzenia pn. Dziesiąty Jubileuszowy Opolski Jarmark Folkloru oraz Smaki Folkloru były współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego i Powiatu Kluczborskiego.

 

Skip to content