logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

Po wielu miesiącach spędzonych przez dzieci przed ekranami laptopów, komputerów, telefonów, każdy pomysł na zabawę na świeżym powietrzu w gronie kolegów jest na wagę złota.

Dzieci i młodzież z Olesna miały okazję spędzić sobotnie przedpołudnie grając w podchody. Zabawa została przygotowana przez trenerów OKS Olesno, którzy realizują projekt Działaj Lokalnie pn. „Sport uprawiamy – dobre samopoczucie mamy”.
W grze wzięły udział cztery grupy dzieci w różnym wieku. Należało poruszać się zgodnie z otrzymaną mapą, wypatrując po drodze kopert z zadaniami do wykonania. Było dużo emocji, śmiechu, i zdrowej rywalizacji. Była okazja, żeby wykazać się wiedzą z tematów: orientacja w terenie, pierwsza pomoc, zdrowy styl życia, sport. Dzieci wspaniale współpracowały, dyskutowały zanim udzieliły odpowiedzi, a nawet głosowały kiedy nie można było jednogłośnie rozwiązać zadania. Gra nie wyczerpała całej energii dzieci – miały jej jeszcze wystarczająco dużo, żeby rozegrać mecz piłkarski. A na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej zabawie, jakże przypominającej czasy własnego dzieciństwa i obserwować radosną żywiołowość dzieci. Z wyzwolonej przez nich energii można czerpać garściami.

Kolejne podchody w Oleśnie już za dwa tygodnie – w sobotę 31 lipca o godz. 9.00 – start na stadionie miejskim.

#OdmrażamySpołecznąEnergię

Dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD ”Dolina Stobrawy”.

 

Skip to content