logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

W sobotę 5 września w Lasowicach Małych po raz pierwszy odbyło się Narodowe Czytanie. „Balladynę” Juliusza Słowackiego czytali, wśród licznie zebranych mieszkańców, lokalni przedstawiciele życia społecznego. Pogoda spłatała figla, ale nawet deszcz i porywisty wiatr nie przeszkodził organizatorom, którzy sprawnie przenieśli i kontynuowali wydarzenie w świetlicy. Słuchaczy nie brakowało, lektorom towarzyszył na fotelu nawet kot – pasjonat literatury.
Wśród przybyłych mieszkańców rozlosowano drobne upominki, a każdy lektor dostał specjalną pamiątkową zakładkę. Każdy, kto przyniósł własny egzemplarz „Balladyny” otrzymał specjalną pieczątkę przysłaną przez Kancelarię Prezydenta RP.

Akcja „Narodowego Czytania” była częścią projektu „Czytamy i działamy w Lasowicach Małych”, który ma na celu popularyzację czytelnictwa w tej miejscowości.

„Projekt dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”

 

Skip to content