logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

W sobotę mieliśmy przyjemność gościć w Szumiradzie, którego mieszkańcy spotkali się na uroczystym podsumowaniu projektu „Szumi las w Szumiradzie” realizowanego przez ostatnie kilka miesięcy przez grupę nieformalną „Razem możemy więcej”.
Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Wszyscy przybyli mieli okazję przypomnieć sobie lub zapoznać się z działaniami zrealizowanymi podczas projektu, które przedstawiono w formie multimedialnej prezentacji. Były to miedzy innymi: festyn rodzinny, tematyczne rajdy rowerowe, warsztaty wikliniarskie, rzeźbiarskie, spotkania z ciekawymi ludźmi – leśnikiem, myśliwymi, turniej piłkarski, konkurs plastyczny. Wydano również piękne pocztówki ze zdjęciami Szumiradu oraz broszurę informacyjną zachęcającą do odwiedzenia tej niezwykłej okolicy.
Uroczyste podsumowanie projektu uświetnił występ Orkiestry Dętej z Chudoby, w której grają również dwie młode mieszkanki Szumiradu. Podczas spotkania wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego, przede wszystkim książki przyrodnicze – zgodnie z motywem przewodnim projektu. Dla uczestników spotkania przygotowano poczęstunek, a atmosferę podgrzało jeszcze płonące danie przygotowane na kolację.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu, zwłaszcza, że było ono zwieńczeniem projektu realizowanego z prawdziwą pasją, zaangażowaniem i poświęceniem przez grupę nieformalną dla mieszkańców, którzy licznie brali udział we wszystkich działaniach. Gratulujemy organizatorom i mieszkańcom zarówno pomysłów jak i doskonałej ich realizacji i mamy nadzieję, że to podsumowanie projektu to nie jego zakończenie, lecz motywacja mieszkańców do kolejnych wspólnych działań i początek czegoś nowego na przyszłość.

„Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”

Skip to content