logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

22 czerwca na kluczborskim rynku odbył się IX Opolski Jarmark Folkloru, który umożliwił mieszkańcom naszego województwa bezpośredni kontakt z dziedzictwem kulturowym, historycznym i przyrodniczym obszarów wiejskich Opolszczyzny.

Opolski Jarmark Folkloru jest imprezą cykliczną organizowaną nieprzerwanie od 2010 roku, przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy”. Jest to wydarzenie o randze wojewódzkiej, którego celem jest promocja: lokalnych twórców, rękodzielników, tradycji i zwyczajów. Tegoroczne wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu. Odwiedzający Jarmark mogli skorzystać z licznych bezpłatnych warsztatów.

Na scenie zaprezentowali się wspaniali artyści tacy jak: Zespół Pieśni i Tańca „Modrzewiacy” z Wołczyńskiego Ośrodka Kultury; Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chocianowic, Grupa wokalna „Wokalni Pasjonaci” z Kluczborka, a także  przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oleśnie w ramach projektu „Jak dobrze mieć sąsiada”. Dodatkowo o specyfice strojów ludowych opowiedziała Pani Ewa Kruszyna, a wystawcy i rękodzielnicy prowadzący warsztaty opowiedzieli o swojej pasji.

Podczas Opolskiego Jarmarku Folkloru odbyły się również warsztaty rękodzielnicze w ramach projektu współpracy „Dobre bo Lokalne”, a także otwarcie skwerku różanego w ramach projektu „Jak dobrze mieć sąsiada”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Jarmarku za przybycie, wszystkim artystom, rękodzielnikom i twórcom ludowym za współpracę, przedstawicielom władz samorządowych za pomoc w organizacji, a lokalnym mediom za promocję wydarzenia.

Kolejna edycja Jarmarku, która odbędzie się w 2020 roku będzie już X jubileuszową imprezą. Już teraz serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia za rok!

„Opolski Jarmark Folklor 2019 był zadaniem publicznym współfinansowanym ze środków Samorządu Województwa Opolskiego, Gminy Kluczbork i powiatu kluczborskiego.”

Relacja medialna z wydarzenia:

TVP 3 Opole:

https://opole.tvp.pl/43180656/22-czerwca-2019

12 minuta, 15 sekunda.

Skip to content