logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

Wczoraj popołudniu, odwiedziliśmy miejscowość Chocianowice (gm. Lasowice Wielkie), w której grupa nieformalna „Aktywne Mamy” realizuje projekt pt. „Gdy razem czas spędzamy, po smartfona nie sięgamy”, który został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.

W ramach projektu, w wakacyjne poniedziałki, na boisku sportowym i w świetlicy wiejskiej odbywały się ciekawe zajęcia dla dzieci. W ich organizację zaangażowani byli rodzice i dziadkowie, którzy z wielką radością przyprowadzali na nie swoje pociechy. Jak podkreślają organizatorki projektu, dzieci miały możliwość w ciekawy sposób spędzić wolny czas, a rodzice poznać się lepiej. Chocianowice to miejscowość, do której  chętnie wprowadzą się nowi mieszkańcy, dlatego dla wielu rodziców, ten projekt był idealny sposobem na lepsze poznanie się, przełamanie lodów oraz integrację z lokalną społecznością.

Podczas wczorajszego spotkania, przeprowadzony został pokaz pierwszej pomocy z programem dostosowanym specjalnie dla małych dzieci oraz kreatywne zajęcia plastyczne w świetlicy. Cały projekt zostanie podsumowany na pikniku rodzinnym, który odbędzie się w 1 września na boisku sportowym w Chocianowicach. Jak podkreślają „Aktywne Mamy” nikt nie spodziewał się tak wielkiego zainteresowania spotkaniami oraz tak dużego zaangażowania rodziców i dziadków, w ich przygotowywanie. Każdy pomagał jak tylko potrafił.

Grupie nieformalnej „Aktywne Mamy” gratulujemy wspaniałego projektu, życzymy kolejnych ciekawych pomysłów oraz dużo społecznej energii do ich realizacji.

 

Skip to content