logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

W czwartek, 1 lutego w nasze skromne progi zawitała grupa przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania Euro – Country. Celem tej wycieczki było przedstawienie historii, tradycji i specyfiki poszczególnych wiosektematycznych: Maciejowa i Borkowic, a także unikalnych umiejętności i bogatej różnorodności kulturowej mieszkańców. Obie miejscowości wyróżniają się ciekawymi pomysłami i wielkim zaangażowaniem społeczności lokalnej, która dąży do tego, aby poprawić jakość życia, wizerunek wsi, a także by wpłynąć na rozwój turystyki poprzez prowadzenie wiosek tematycznych.
Start wycieczki rozpoczęliśmy od Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Maciejów „Miodowa Kraina”. Tam nastąpiła prezentacja zrealizowanych w miejscowości projektów dofinansowanych z PROW 2007-2013, gdzie następnie nasi goście mieli okazję zobaczyć pasiekę, drewniany kościółek z XVI wieku czy pałac, który posiada status Muzeum. Na koniec pierwszej części programu odbyły się warsztaty na których można było nauczyć się tworzyć świeczki z wosku pszczelego. Potem udaliśmy się na pyszny obiad, by zregenerować siły na dalszą podróż.
Drugim punktem wycieczki były odwiedziny w Stowarzyszeniu „Przyjaciół Borkowic”. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Borkowice, czyli słynną ścieżkę dendrologiczną, izbę pamięci i ścieżkę zmysłów. Podczas chwili odpoczynku nastąpiła ogólna prezentacja zrealizowanych projektów. Był też czas na udział w Queście. Pod koniec zwiedzający mieli okazję odbyć warsztaty w drewnie, gdzie po zajęciach naszych przyjezdnych uraczyliśmy słodkim poczęstunkiem i w ten o to sposób wycieczka dobiegła końca.

Skip to content