logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

W ubiegłą środę 22 listopada w Bogacicy odbyło się spotkanie regionalne Ośrodków Działaj Lokalnie (ODL) z województw: opolskiego, śląskiego i małopolskiego, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.

Spotkania regionalne ODL-i mają na celu pogłębienie wiedzy z zakresu realizacji programu „Działaj Lokalnie”, wymianę doświadczeń oraz wzajemne wsparcie i inspirację. W Bogacicy spotkało się dziesięć organizacji:

Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo Borów Niemodlińskich” (woj. opolskie),

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS (woj. śląskie),

Stowarzyszenie „Kraina św. Anny” (woj. opolskie),

Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej (woj. śląskie),

Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS (woj. małopolskie),

Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia (woj. małopolskie),

Centrum Inicjatyw Lokalnych (woj. śląskie),

Centrum Społecznego Rozwoju (woj. śląskie)

Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy” (woj. opolskie),

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce (woj. mazowieckie)

Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce reprezentował był Paweł Zań- koordynator programu „Działaj Lokalnie” na cały kraju, który przyjechał do Bogacicy ze Stolicy.

W ramach spotkania regionalnego Panie ze Stowarzyszenia Wsi Bogacica „Bogatalanta” zaprezentowały działalność swojej organizacji oraz podzieliły się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zakładania i prowadzenia wsi tematycznej. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach: malowania ziołami, wykonywania mydełek oraz kosmetyków naturalnych, które są częścią oferty wsi Bogacica- Bogactwo Natury. Po części warsztatowej zwiedziliśmy izbę regionalną „Chałpkę Starzików”, w której zapoznaliśmy się z historycznym wyposażeniem śląskiego domu. Po przepysznym obiedzie zjedzonym w lokalnej restauracji, powróciliśmy do siedziby Stowarzyszenia „Bogatalnata” gdzie przy kawie i cieście omówione zostały takie tematy jak: inicjatywy DL, pomysły na kampanię 1% oraz procedury realizacji programu. Dodatkowo Paweł Zań podzielił się z nami najświeższymi informacjami ze Stolicy, które dotyczyły różnych źródeł finansowania działalności organizacji pozarządowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i za przemiła atmosferę, a Paniom ze Stowarzyszenia Wsi Bogacica „Bogatalanta” za wspaniałą gościnę.

Dofinansowano ze środków „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Skip to content