logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

W niedzielne popołudnie w świetlicy wiejskiej w Lasowicach Wielkich, odbyło się uroczyste podsumowanie projektu “Lasowickie atelier – przepis na szycie”, który dofinansowany został ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”. Projekt realizowany był przez grupę nieformalną: „Młodzi aktywni”, która zawiązała się wśród młodych mam z Lasowic Wielkich, pod patronatem Stowarzyszenia Miłośników Lasowic Wielkich. Podczas niedzielnego spotkania nastąpiło uroczyste otwarcie małej pracowni lasowickich gadżetów oraz galerii prac uczestników projektów.

Warsztaty krawieckie rozpoczęły się z początkiem lata i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Lasowic Wielkich, ale także wśród mieszkańców sąsiednich sołectw oraz gmin. W spotkaniach uczestniczyły osoby w różnym wieku oraz o różnym poziomie umiejętności krawieckich. „Lasowicki przepis na szycie”, może być wspaniałą inspiracją dla innych Sołectw na integrację społeczną połączoną z wytworzeniem przepięknych gadżetów reklamujący wieś.

Serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów krawiectwa do odwiedzenia Lasowickiego Atelier i obejrzenia galerii prac uczestników, a pasjonatom krawiectwa z Lasowic Wielkich życzymy połamania wielu igieł i dużo społecznej energii.

Skip to content