logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

23 listopada w Kluczborku odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu podsumowująca projekt mający na celu utworzenie w Kluczborku Lokalnego Centrum Wolontariatu. Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy” przy współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi oraz Partnerami projektu, realizowała działania mające na celu stworzenie w naszym regionie miejsca, w którym w szeroki sposób zarządzano by kwestiami związanymi z wolontariatem.

Podczas wczorajszej Gali Wolontariatu, wręczone zostały podziękowania dla osób zaangażowanych w projekt, zaprezentowany zostały krótki materiał filmowy ukazujący historię filantropi w Polsce, a po części oficjalnej przy pysznej kolacji uczestnicy spotkania dyskutowali o przyszłości idei wolontariatu w naszym regionie.

Wszystkim Wolontariuszom zaangażowanym w projekt Partnerom oraz zaproszonym Gościom serdecznie dziękujemy za wsparcie i życzliwość, które potwierdzają tylko jak wiele osób ze społecznym zacięciem działa na naszym terenie.

*** Przypominamy i serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które posiadają kilka wolnych godzin w miesiącu i chciałyby spożytkować je w wartościowy sposób do kontaktu z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Na naszym obszarze jest wiele organizacji, które czekają właśnie na taką pomoc.

*** Jeżeli jesteś nauczycielem lub osobą związaną z edukacją i chciałbyś zorganizować w swojej szkole lekcję dotyczącą wolontariatu, daj nam znać, a my umówimy takie spotkanie z aktywnie działającymi wolontariuszami, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach.

*** Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który chciałaby włączyć się w jedną z wielu akcji społecznych realizowanych w naszym regionie to także daj nam znać. Przedstawimy Ci wachlarz działalności naszych lokalnych organizacji, które chętnie nawiążą z Tobą współpracę.

„Bądź społecznie odpowiedzialny i pamiętaj: „Balsam na duszę to wolontariusze”!

Projekt dofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016.

Skip to content