logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

W miniony weekend odbył się kolejny zjazd w ramach Szkoły Animatorów Kulturalnych, który organizowany jest przez Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”. Kursanci zapoznali się z takimi zagadnieniami jak: rola świetlicy wiejskiej w XXI w.; pedagogika zabawy – homo ludens w działaniu; gry i zabawy integrujące grupę; gry i zabawy podnoszące energię w grupie; gry i zabawy rozwijające współpracę; gry i zabawy zmniejszające napięcia w grupie; jak zaprojektować własną grę/zabawę; podstawy prowadzenia zabaw – co, gdzie, kiedy i dla kogo; źródła – skąd czerpać przykłady i inspiracje; jak budować zaangażowanie w społeczności lokalnej; co jeszcze możemy zrobić – czyli skąd czerpać pomysły; metody i techniki grupowego generowania pomysłów i rozwiązań; czego możemy nauczyć się od aktywistów miejskich; przykłady działań w mikro i makro skali; czego możemy nauczyć się od aktywistów wiejskich; przykłady działań na terenach wiejskich; czego możemy nauczyć się od siebie wzajemnie; wstęp do planowania działania animacyjnego w swoim środowisku.

Uczestnicy szkolenia, wykorzystają wyżej wymienione tematy w codziennej, praktycznej  pracy na rzecz lokalnej społeczności. Cieszy fakt, że w szkoleniu uczestniczą osoby reprezentujące różne miejscowości,  wiek, doświadczenie zawodowe oraz sektory. Kontakty pozyskane podczas szkolenia, w niedalekiej przyszłości, przekują się na wspólne projekty i partnerstwa.

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Skip to content