logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

Zakończyliśmy cykl otwartych szkoleń dla osób i instytucji zainteresowanych ideą wolontariatu z naszego regionu. Wydarzenie było jednym z elementów promocji wolontariatu w powicie kluczborskim i gminie Olesno, które realizowane jest przez Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy” w ramach tworzącego się w Kluczborku Lokalnego Centrum Wolontariatu.

Przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych, nauczyciele z aktywną społecznie młodzieżą, przedstawiciele lokalnych instytucji oraz osoby społecznie zaangażowane, wzięli udział w cyklu szkoleń dla wolontariuszy, które odbyły się w sali konferencyjnej w kluczborskim Ratuszu. Szkolenia z zakresu: organizacji czasu, podziału obowiązków, delegowania zadań, pisania i rozliczania wniosków o zewnętrzne dofinansowanie, rozwiązywania problemów oraz ze skutecznej komunikacji, zagadnień związanych z wypaleniem zawodowym wolontariuszy i wiele innych zagadnień poruszonych zostało w trakcie tych spotkań. Nie tylko zwiększył się poziom wiedzy oraz doświadczenia lokalnych wolontariuszy oraz osób zawodowo związanych z działalnością społeczną, ale także nawiązały się nowe kontakty oraz porozumienia pomiędzy instytucjami, które chciałyby włączyć się w promocję idei wolontariatu w naszym regionie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom szkoleń za aktywny udział, a prowadzącym za zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie.

*** Przypominamy i serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które posiadają kilka wolnych godzin w miesiącu i chciałyby spożytkować je w wartościowy sposób do kontaktu z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Na naszym obszarze jest wiele organizacji, które czekają właśnie na taką pomoc.

*** Jeżeli jesteś nauczycielem lub osobą związaną z edukacją i chciałbyś zorganizować w swojej szkole lekcję dotyczącą wolontariatu, daj nam znać, a my umówimy takie spotkanie z aktywnie działającymi wolontariuszami, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach.

*** Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który chciałaby włączyć się w jedną z wielu akcji społecznych realizowanych w naszym regionie to także daj nam znać. Przedstawimy Ci wachlarz działalności naszych lokalnych organizacji, które chętnie nawiążą z Tobą współpracę.

Bądź społecznie odpowiedzialny i pamiętaj: „Balsam na duszę to wolontariusze”!

 

 

Skip to content