logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

Aktywna grupa miłośników przyrody przyjechała do Borkowic i uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach z zakresu edukacji drewnianej, leśnej i dendrologicznej. Była to wspaniała okazja nie tylko do poszerzenia swojej wiedzy, ale także do wspólnej integracji oraz spędzenia wolnego czasu w niebanalny sposób w drewnianej wiosce tematycznej, do której co roku przyjeżdża coraz więcej turystów.

W ramach projektu pt. „Drewno nas kręci dodaje pomysłów i chęci” 26 września w sali wiejskiej w Borkowicach odbyły się bardzo ciekawe warsztaty. Pierwszy z nich dotyczył pracy z drewnem, podczas, którego uczestnicy wykonywali samodzielnie drewnianą grę edukacyjną, w ramach drugiego wszyscy chętni mogli samodzielne zasiać nasionka różnych roślin. Dodatkową atrakcją był bardzo interesujący wykład leśnika dotyczący edukacji leśnej i dendrologicznej.

Podsumowaniem spotkania było uroczyste zasadzenie drzewa w Borkowicach, gdzie mieszkańcy integrują się wśród drewnianego motywu przewodniego. Dzięki projektowi, stowarzyszenie pozyskało także środki na nowe elementy wyposażenia, które ubogacą ścieżkę dendrologiczną, będącą wspaniałą atrakcją zlokalizowaną w centrum wsi.

Projekt pt. „Drewno nas kręci dodaje  pomysłów i chęci”  realizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Borkowi a dofinansowany został ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.

Wszystkich społecznie zakręconych z powiatu kluczborskiego oraz gminy Olesno, gorąco zachęcamy do realizowania swoich pomysłów w ramach „Działaj Lokalnie”. Jest to możliwość zdobycia dotacji do 6000 zł na przeprowadzenie projektu społecznego oraz zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu ich pisania i realizacji! Wspólnie wyzwalamy społeczną energię w mieszkańcach naszego regionu.

Wspólnie ożywiamy lokalne społeczności. Myśl globalnie- DZIAŁAJ LOKALNIE!

Skip to content