logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

W niedzielę 24 września odwiedziliśmy miejscowość Jasienie (gm. Lasowice Wielkie), gdzie Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy wsi Jasienie przy Radzie Sołeckiej Jasienie, realizuje projekt pt. „Słomiane wariacje”, który został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.

W ramach projektu odbył się cykl warsztatów florystyczno- plecionkarskich, podczas których mieszkańcy Jasienia, pod czujnym okiem profesjonalistki, zapoznawali się z nowymi technikami tworzenia koron dożynkowych. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem całej społeczności. Starsi mieszkańcy przypomnieli sobie poznane w przeszłości umiejętności, a młodsze pokolenie nabyło nowych kompetencji, aby móc w przyszłości pielęgnować tą piękną tradycję i przekazywać ją kolejnym pokoleniom.

W niedzielę 24 września odbyły się dożynki wiejskie, podczas których wszystkie ozdoby wykonane w ramach warsztatów ujrzały światło dzienne. Piękne dekoracje, jeszcze na długo zostaną w pamięci mieszkańców Jasienia, a kolejne osoby już dopytują o możliwość uczestniczenia w podobnych spotkaniach rękodzielniczych. W ramach dożynek, odbył się festyn podczas którego miały miejsce zabawy animacyjne dla dzieci, których motywem przewodnim była słoma oraz występ teatrzyku słomianych kukiełek ze spektaklem pt. „Muzykanci z Bremy” . Realizacja projektu „Słomiane wariacje”, ma na celu wykorzystanie potencjału jakie posiada Jasienie, czyli łatwego dostępu do: słomy, kłosów zbóż i ziarna i stworzenie w przyszłości w tym Sołectwie wsi tematycznej, opartej na tym motywie przewodnim.

Wszystkich społecznie zakręconych z powiatu kluczborskiego oraz gminy Olesno, gorąco zachęcamy do realizowania swoich pomysłów w ramach „Działaj Lokalnie”. Jest to możliwość zdobycia dotacji do 6000 zł na przeprowadzenie projektu społecznego oraz zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu ich pisania i realizacji! Wspólnie wyzwalamy społeczną energię w mieszkańcach naszego regionu.

Myśl globalnie- DZIAŁAJ LOKALNIE!

Skip to content