logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

W tym tygodniu odwiedziliśmy świetlicę wiejską w Miechowej (gm. Byczyna), gdzie grupa nieformalna „Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich wsi Miechowa” organizowała spotkanie przy herbatce dla Seniorów w ramach projektu pt. „Zamiast pigułek zażywaj tańca i ziółek”, który został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.

W ramach projektu, Panie z Koła Goła Gospodyń Wiejskich zorganizowały cykl warsztatów zielarskich, czyli spotkania przy herbatce dla Seniorów, podczas których specjalistka od ziół opowiadała o właściwościach tego daru natury. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, Seniorzy chętnie dzielili się doświadczeniami i przepisami zielarskimi, wspólnie smakując ziołowe herbatki.

Drugim elementem projektu były zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas których zaszczepiony został bakcyl taneczny w mieszkańcach Miechowej, który z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Już w sobotę 30 września o godz. 16.00 na boisku sportowym w Miechowej odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu gdzie podczas „Pikniku pokoleń”, zostaną zaprezentowane umiejętności taneczne nabyte podczas warsztatów oraz degustacja herbatek i potraw na bazie ziół z ogrodów i łąk z Miechowej. Wszystkich serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Warto DZIAŁAĆ LOKALNIE!

Wszystkich społecznie zakręconych z powiatu kluczborskiego oraz gminy Olesno, gorąco zachęcamy do realizowania swoich pomysłów w ramach „Działaj Lokalnie”. Jest to możliwość zdobycia dotacji do 6000 zł na przeprowadzenie projektu społecznego oraz zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu ich pisania i realizacji! Wspólnie wyzwalamy społeczną energię w mieszkańcach naszego regionu.

Myśl globalnie- DZIAŁAJ LOKALNIE!

Skip to content