logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

13 września odwiedziliśmy świetlicę wiejską w Maciejowie, gdzie grupa nieformalna „Igła i nitka” organizowała zajęcia z szycia w ramach projektu pt. „Szmatka i łatka – uszyj to sam”, który został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.

W ramach projektu, Panie w różnym wieku, pod okiem zawodowej krawcowej, wspólnie poznają tajniki krawiectwa. Niektóre uczestniczki kunsztu szycia uczą się od podstaw, ale wiele z Pań przychodzi na zajęcia, aby przypomnieć sobie lub udoskonalić poznane kiedyś umiejętności.

Panie z Maciejowa wykonały już różnego rodzaju: maskotki, poduszki oraz torby, ale w planach jest o wiele więcej. Miłośniczki krawiectwa z Maciejowa, doceniają możliwość wspólnego spędzenia czasu w kobiecym gronie, wymiany doświadczeń, oraz możliwości nauki nowych umiejętności. Z zapałem planują kolejne warsztaty krawieckie i przewidują, że w okresie jesienno- zimowym, cieszyć się będą one jeszcze większym zainteresowaniem.

Wszystkich społecznie zakręconych z powiatu kluczborskiego oraz Gminy Olesno, gorąco zachęcamy do realizowania swoich pomysłów w ramach „Działaj Lokalnie”. Jest to możliwość zdobycia dotacji do 6000 zł na przeprowadzenie projektu społecznego oraz zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu ich pisania i realizacji! Wspólnie wyzwalamy społeczną energię w mieszkańcach naszego regionu.

Myśl globalnie- DZIAŁAJ LOKALNIE!

 

Skip to content