logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

30 sierpnia gościliśmy w Wołczynie, gdzie grupa nieformalna „Razem dla Wołczyna” organizowała zajęcia rękodzielnicze w ramach projektu pt. „”Twórcze kulturalia – aktywnie i ekologicznie”, który został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.

Podczas ostatnich warsztatów, uczestnicy wykonywali piękne świeczki ze starych słoików. Dzieła, które powstały spod ręki młodszych i starszych artystów, będą wspaniale zdobić wnętrze niejednego pomieszczenia. W ramach projektu odbył się cykl warsztatów ekologiczno- rękodzielniczych podczas, których została zgłębiona wiedza z zakresu ochrony środowiska a przyniesione przez uczestników surowce wtórne otrzymały drugie życie. Świadomość ekologiczna uczestników wzrosła także dzięki zbiórkom: baterii, plastikowych nakrętek oraz makulatury.

Projekt cieszył się dużym zainteresowanych wśród młodszych i starszych uczestników i z całą pewnością doświadczenie zdobyte podczas niego, przekuje się na kolejne pomysły i projekty, które będą realizowane w Wołczynie.

Wszystkich społecznie zakręconych z Gminy Wołczyn, zachęcamy do realizowania swoich pomysłów w ramach „Działaj Lokalnie”. Jest to możliwość zdobycia dotacji do 6000 zł na przeprowadzenie projektu społecznego oraz zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu ich pisania i realizacji! Wspólnie wyzwalamy społeczną energię w miejscowościach z powiatu kluczborskiego i gminy Olesno!

Myśl globalnie- DZIAŁAJ LOKALNIE!

Skip to content