logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

W poniedziałkowe popołudnie, odwiedziliśmy Sołectwo Świercze, w którym  grupa nieformalna „Naturalnie młodzi” realizuje projekt pt. „Naturalne dziedzictwo”, który został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.

W ramach projektu odbywa się cykl warsztatów, które mają za zdanie przypomnieć uczestnikom odchodzące w zapomnienie umiejętności oraz zachęcić do zdrowego i naturalnego stylu życia. W ramach projektu odbyły się m.in. warsztaty: pszczelarstwa, robienia soku, lepienia pierogów, robienia naturalnych mydełek, tkania, robienia sera. W poniedziałek gościliśmy na ostatnim warsztacie plecionkarskim, podczas którego każdy z uczestników mógł własnoręcznie zrobić swój koszyczek.

Spotkania warsztatowe w ramach projektu z „Działaj Lokalnie”, odbywały w centrum wsi w wiacie sołeckiej, która jest usytuowana w pięknie zagospodarowanym terenie wspólnym. Warsztaty pełniły nie tylko rolę edukacyjną, ale także integrującą lokalną społeczność. Na warsztaty chętnie przychodzili nie tylko Świerczanie, ale także mieszkańcy z sąsiednich miejscowości, a czasem nawet z sąsiednich gmin.

Grupa nieformalna „Naturalnie młodzi” wykonała nie tylko ogromną pracę organizacyjno-logistyczną, ale także promocyjną całego projektu. Z całą pewnością projekt „Naturalne dziedzictwo” zostanie jeszcze długo w pamięci mieszkańców Świercza.

Myśl globalnie- DZIAŁAJ LOKALNIE!

Skip to content