logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

W piątkowe popołudnie, zawitaliśmy na próbę Orkiestry Dętej w Chudobie, która realizuje projekt pt. „Orkiestra nam w duszy gra”, który został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.

W ramach projektu odbywają się: warsztaty muzyczne indywidualne, sekcyjne i grupowe, zajęcia plastyczne dla dzieci pt. ”Budowanie instrumentów z byle czego”, koncerty i spotkania, pochody marszowe, a w najbliższej przyszłości będzie miał miejsce także: nabór do orkiestry oraz utworzenie ścianki pamięci.

W piątek mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kolejnym już pochodzie marszowym, którego trasa prowadzi przez Chudobskie ulice. Dla muzyków jest to wspaniała okazja do ćwiczenia swoich umiejętności, które z całą pewnością wykorzystają podczas przeglądów orkiestr dętych, a dla mieszkańców Chudoby jest to niecodzienna możliwość do podziwiania talentów swoich lokalnych muzykantów, w innej formie niż tradycyjny koncert. Pochody marszowe to wystąpienie obok którego żaden widz i słuchacz, z całą pewnością nie przejdzie obojętnie.

Wszystkich zainteresowanych działalnością Orkiestry Dętej w Chudobie serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w ich działaniach projektowych a młodszych i starszych muzyków, którzy chcieliby dołączyć do orkiestry lub osoby, marzące o rozpoczęciu nauki gry na instrumencie serdecznie zapraszamy do kontaktu z Orkiestrą. Wiek nie ma znaczenia, liczą się tylko chęci i zaangażowanie!

Myśl globalnie- DZIAŁAJ LOKALNIE!

Skip to content