logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć wczoraj, w uroczystym otwarciu izby regionalnej „Chałpki Starzików” w Bogacicy. Staraniem i ogromem pracy Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bogacica „Bogatalanta” oraz mieszkańców tej miejscowości, zapomniany budynek przekształcił się w przepiękny obiekt historyczny, który będzie pełnił rolę edukacyjną, kulturalną i społeczną. To tutaj dzieci i młodzież, będą miały szansę zobaczyć jak w przeszłości żyli ich dziadkowie, natomiast seniorzy, przypomną sobie swoje dzieciństwo. Jest to wspaniały przykład troski o dziedzictwo kulturowe, dbania o tożsamość lokalną oraz pomysł na stworzenie obiektu, który będzie kolejną atrakcją turystyczną na mapie Bogacicy.

Przypominamy, że Bogacica od 2013r. jest wioską tematyczną „Bogactwa Natury”, która co roku przyjmuje turystów z całej Polski i zza granicy. Wszystkie informacje o działalności wsi tematycznej można znaleźć na blogu Stowarzyszenia „Bogatalanta” oraz na ich profilu facebookowym.

Paniom ze Stowarzyszenia „Bogatalanta” serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz gratulujemy wspaniałego pomysłu i realizacji utworzenia izby regionalnej „Chałpki Starzików” w Bogacicy, a wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego przepełnionego historią miejsca.

Skip to content