logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

Wczoraj popołudniu odwiedziliśmy miejscowość Stare Olesno, w którym realizowany jest projekt pt. „Integrujmy się zdrowo i bezpiecznie”, który dofinansowany został ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.

W ramach projektu, odbył się już strażacki piknik rodzinny, na placu przy Wiejskim Centrum Kultury, zostały nasadzone rośliny ozdobne oraz zamontowane ławki.
Wczoraj na trawie przed WCK odbywały się kolejne zajęcia fitness, które również zostały zaplanowane w ramach projektu, na koniec odbędzie się jeszcze wspólne sprzątnie i upiększanie ważnych miejsc w Starym Oleśnie.

Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności, podczas pikniku rodzinnego na placu  przy WCK bawiła się cała wioska wraz z przybyłymi gośćmi. Cieszy, że w Ochotniczej Straży Pożarnej, która podjęła się realizacji projektu w ramach „Działaj Lokalnie”, aktywnie działa mnóstwo młodych ludzi, którzy chętnie pomagają w pracach społecznych na rzecz swojej miejscowości.

Ważnym zasobem, które posiada Stare Olesno jest  pięknie wyremontowany budynek po starej szkole, który aktualnie pełni funkcję Wiejskiego Centrum Kultury. Znajduje się w nim duża sala z świetnie wyposażonym zapleczem kuchennym, pomieszczenia socjalne oraz remiza strażacka. Dodatkowym atutem jest duży, trawiasty plac przed WCK,  na którym odbywają się różnego rodzaju aktywności i wydarzenia. WCK to miejsce, w którym tętni życie społeczno- kulturalne Starego Olesna.

Wydarzenia w ramach projektu „Działaj Lokalnie” realizowanego w Starym Oleśnie, przyczyniły się do większej integracji lokalnej społeczności, mocniejszego zaangażowania się młodzieży w życie wsi. Pojawiły się plany na kolejne działania, które z całą pewnością pomogą jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców do działań na rzecz swojej małej ojczyzny i wykorzystaniu jej lokalnych zasobów.

Skip to content