logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

W piątkowe popołudnie odwiedziliśmy Sołectwo Czaple (gm. Kluczbork), w którym grupa nieformalna „Aktywni dla Czapli” realizuje projekt pt. „Bliżej siebie z miłości do Czapli- integrujmy się”, który dofinansowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”. W ramach projektu w Sołectwie Czaple odbywa się cykl wydarzeń integracyjnych dla młodszych i starszych Czaplan. Organizowane są cykliczne wydarzenia w świetlicy wiejskiej oraz na placu zabaw, w których – dzięki projektowi z „Działaj Lokalnie”- z dnia na dzień pojawiają się nowe sprzęty rekreacyjne, umożliwiające mieszkańcom ciekawe spędzanie czasu w swojej miejscowości.

W piątkowe popołudnie odbyło spotkanie przy karaoke, rozegrane zostały rozgrywki w piłkarzyki oraz w tenisa stołowego, a na powietrzu miały miejsce gry i zabawy sportowe oraz przepyszny grill.

Sołectwo Czaple to niewielka społeczność, na którą składają się dwie miejscowości: Czaple Stare i Czaple Wolne, które łącznie posiadają około 175 mieszkańców. Mała liczba mieszkańców, nie przeszkadza we wspólnym organizowaniu ciekawych wydarzeń, które sprzyjają wzmacnianiu więzi oraz uczą wzajemnej współpracy. Świadczyć może o tym fakt, że Sołectwo Czaple wielokrotnie zdobywało najwyższe nagródy w konkursie korowodów dożynkowych. Warto DZIAŁAĆ LOKALNIE!

Skip to content