logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

Wczoraj  gościliśmy w Sołectwie Szum, w którym realizowany jest projekt pt. „Szumne rewolucje kuchenne”, który dofinansowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”. W ramach projektu odbywa się cykl spotkań edukacyjnych na temat zdrowego odżywiania, które połączone są z gotowaniem odżywczych potraw. Tematem przewodnim wczorajszego spotkania były trzy podstawowe elementy jadłospisu: chleb, ryby i kasze. Uczestnicy, podczas mini- prelekcji,  dowiedzieli się w jaki sposób można samodzielnie upiec chleb pełnoziarnisty, jakie potrawy można przygotować z ryb oraz w jakich daniach można wykorzystać różnego rodzaju kasze. W spotkaniu wzięła udział grupa Pań, które nie tylko wspólnie spędziły wolny czas, ale także poszerzyły swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, którą z całą pewnością zastosują w swoich domach.

Spotkania edukacyjne połączone z degustacją zdrowych potraw, które organizowane są w Szumie cieszą się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród Szumian, ale także pośród mieszkańców sąsiednich miejscowości, takich jak: Wąsice i Wierzchy. Jest to cenny przykład lokalnej integracji i współpracy.

Wszystkich zainteresowanych szczegółami spotkań organizowanych w ramach projektu „Szumne rewolucje kuchenne” zachęcamy do zaglądania na stronę facebookową Sołectwa Szum.

Myśl globalnie- DZIAŁAJ LOKALNIE!

Skip to content