logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

Wczoraj gościliśmy na warsztatach krawieckich, które odbywają się w świetlicy wiejskiej w Lasowicach Wielkich, w ramach projektu pt. „Lasowickie atelier – przepis na szycie” dofinansowanego z ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”. Projekt realizowany jest przez grupę nieformalną: „Młodzi aktywni”, która zawiązała się wśród młodych mam z Lasowic Wielkich. Zajęcia warsztatowe prowadzone są przez profesjonalną krawcową, która  zdradza kursantom podstawowe informacje dotyczące kroju i szycia. Wczoraj uczestnicy samodzielnie wykonali fartuszki kuchenne, na poprzednich zajęciach wykonane zostały m.in.: igielniki, sowy i słonie, poszewki czy obrusiki. Zajęcia krawieckie w Lasowicach Wielkich cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że ich sława dotarła także do sąsiednich miejscowości. Na zajęcia, oprócz osób z Lasowic Wielkich, przyjeżdżają także amatorzy krawiectwa z: Szumiradu, Lasowic Małych, ale także z sąsiedniej gminy Kluczbork: z Bażan i Bogacicy.

Kurs krawiecki w Lasowicach Wielkich okazał się nie tylko wspaniałą okazją do nauczenia się podstawowych umiejętności kroju i szycia, ale także do poznania osób o podobnych zainteresowaniach oraz wymianą doświadczeń w miłej atmosferze przy kawie i herbacie.

Wszystkich zainteresowanych projektem „Lasowickie atelier – przepis na szycie” zapraszamy do zaglądnięcia na stronę internetową Stowarzyszenia Miłośników Lasowic Wielkich: www.stowarzyszenie.lasowicewielkie.pl oraz do obserwowania ich strony na facebooku: www.facebook.com/StowarzyszenieMilosnikowLasowicWielkich

Myśl globalnie- DZIAŁAJ LOKALNIE!

Skip to content