logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

W piękną, słoneczną sobotę 24 czerwca, odbył się na Kluczborskim Rynku VII Opolski Jarmark Folkloru, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”. Ta cykliczna impreza, od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców nie tylko naszego miasta, ale całej Opolszczyzny. Podczas tegorocznego Jarmarku pogoda była dla nas bardzo łaskawa, dzięki czemu wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy odwiedzający mogli spróbować swoich sił w bezpłatnych warsztatach, m.in. z: witrażu, szydełkowania, tkania, haftu, ceramiki, zdobienia pisanek, zielarskich, drewnianych, wykonywania świec z wosku pszczelego, decoupage, garncarskich, od ziarenka do bochenka, biżuterii naturalnej i wiele innych. Wraz ze swoim wspaniałym wstępem zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Modrzewiacy” z Wołczyna, natomiast przez cały Jarmark przygrywała dla nas Orkiestra Dęta z Chocianowic. Ze specjalnym wstępem wystąpił dla nas także: Chór Państwowej Szkoły Muzycznej z Gliwic. Swoje specjalne stoisko promocyjne miała zabawa: Geocaching, która zachęca do aktywnego wypoczynku i turystyki. Serdecznie dziękujemy wszystkim: warsztatowcom, wystawcom, rękodzielnikom, artystom, którzy zaprezentowali się podczas VII Opolskiego Jarmarku Folkloru. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za Państwa zaangażowanie, skrupulatne przygotowanie oraz pasję, z którą były wykonywane wszystkie zajęcia. Osobom, które odwiedziły nas w sobotę, dziękujemy za obecność oraz za wszystkie gratulacje i pozytywne opinie, które spływają do naszego stowarzyszenia. Do zobaczenia za rok!

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Opolskiego oraz Gminy Kluczbork.

#OpolskiJarmarkFolkloru #inspiracja #pasja #hobby #rękodzieło #tradycja #folklor #mamysięczympochwalić #kochamKluczbork #OpolszczyznaFolkloremBogata

 

Skip to content