logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

Z dumą informujemy, że reprezentanci aż czterech wiosek tematycznych z obszaru działania LGD „Dolina Stobrawy” zaprezentowali się podczas II Kongresu Wiosek Tematycznych, który odbył się w dniach od 5-6 maja w Marózie (woj. warmińsko-mazurskie). Naszymi reprezentantami byli: Bąków- Truskawkowa Wieś, Bogacica- Wioska Bogactwa Natury, Borkowicie-Wioska Drewna oraz Maciejów- Miodowa Kraina.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób całej Polski i zza granicy. Wydarzenie składało z dwóch części: pierwszej merytoryczno-szkoleniowej, podczas której nasi lokalni liderzy wiejscy mogli zapoznać się ze specjalistyczną wiedzę na temat funkcjonowania wiosek tematycznych, z zakresu m.in.:

– skutecznych metod aktywizowania mieszkańców wsi i włączania ich w działania na rzecz lokalnych społeczności,

– kreowania innowacyjnych, sieciowych produktów wiosek tematycznych, marketing wiosek,

– idei wiosek tematycznych – szansa na wzrost aktywności społecznej na terenach wiejskich,

– źródeł finansowania i perspektywa rozwoju wiosek tematycznych w Polsce

oraz z drugiej części: wystawienniczej, podczas której wioski tematyczne mogły zaprezentować swoje stoiska z bogatą ofertą turystyczną.

Miło jest nam poinformować, że wioski tematyczne z naszego obszaru, już po raz drugi, brały udział w tym prestiżowym wydarzeniu. W marcu 2016 roku, odbył się w Warszawie I Kongres Wiosek Tematycznych, na których także była obecna reprezentacja z naszego obszaru działania:

http://dotacje.dolinastobrawy.pl/sukces-wiosek-tematycznych-z-doliny-stobrawy/

Serdecznie zachęcamy kolejne miejscowości z gmin: Kluczbork, Wołczyn, Byczyna, Olesno i Lasowice Wielkie, do zakładania wiosek tematycznych na naszym obszarze. Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy” jest do Państwa dyspozycji i bardzo chętnie udzieli niezbędnego wsparcia i doradztwa w tej kwestii. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej:

www.turystyka.dolinastobrawy.pl/wsie-tematyczne

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

#wioskitematyczne #wieśtematyczna #wieśzmotywemprzewodnim #dolinastobrawy #ożywiamylokalnespołeczności

 

Skip to content