logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

Dobrą praktyką stosowaną przez Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy” są spotkania animacyjne organizowane dla mieszkańców wsi. Odpowiadając na ogromne zapotrzebowanie i liczne zaproszenia kierowane do nas przez liderów wiejskich z naszego obszaru działania (powiat kluczborski+ gmina Olesno)- przyjeżdżamy do Sołectw i opowiadamy o: rodzajach dofinansowań, szkoleniach i konferencjach kierowanych do liderów i animatorów wiejskich oraz o sposobach na ożywienie gospodarki wiejskiej, np. poprzez uruchomienie wioski tematycznej czy założenie Koła Gospodyń Wiejskich. Chętnie dzielimy się z Państwem naszym doświadczeniem z zakresu realizowania projektów na obszarach wiejskich.

29 marca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu we wsi Chocianowice (gm. Lasowice Wielkie). W spotkaniu uczestniczyły osoby mocno zaangażowane w życie wsi. Po krótkich warsztatach, wyłoniły się konkretne plany i założenia, które w najbliższej przyszłości chciano by zrealizować w tym Sołectwie. Obecni na spotkaniu mieszkańcy, otrzymali konkretne informacje dotyczące: sposobów finansowania projektów, najnowszych szkoleń i warsztatów oraz źródła danych, z których można czerpać wiedzę na temat funkcjonowania współczesnych wsi.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy przedstawicielom Sołectwa za zaproszenie i trzymamy kciuki za pozytywną realizację wszystkich celów.na stroneDolinaStobrawy

Skip to content