logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

16 lutego o godz. 17.00  w restauracji “Nad Stawem” w Bogacicy odbyła się uroczysta gala podsumowująca program “Działaj Lokalnie IX”, który realizowany jest przez nasze stowarzyszenie. Była to okazja do wspólnej rozmowy na temat przeprowadzonych projektów, wymiany doświadczeń oraz poznania innych społeczników, działających na rzecz swojej lokalnej społeczności. W IX edycji tego programu dofinansowanie na realizacje swoich pomysłów otrzymali przedstawiciele dziesięciu miejscowości tj: Kuniowa, Maciejowa, Świniar Wielkich, Bąkowa, Wołczyna, Bogacicy, Chudoby, Lasowic Małych, Budzowa i Kochłowic. Po uroczystej kolacji, uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchania krótkiego występu dwóch bardzo uzdolnionych, młodych artystek: Kingi Tribert
z Bogacicy (keyboard) oraz Julii Liśkiewicz z Kraskowa (flet poprzeczny).

Gala to wyjątkowa uroczystość, na której możemy podziękować naszym sponsorom, bez których program “Działaj Lokalnie”
nie mógłby się odbyć. Drobne upominki wdzięczności otrzymali od nas: Pan Ryszard Błaszków- Dyrektor Lesaffre Polska S.A, Pan Artur Witek- Prezes Wodociągów i Kanalizacji HYDROKOM Sp. z o.o, Pan Jacek Baldy- Prezes Banku Spółdzielczego w Wołczynie. Na gali, z przyczyn losowych, nie mogli być obecni Pan Beniamin Godyla- właściciel Piekarni “Kłos oraz Pan Jerzy Lipiński- właściciel firmy JUREX PHUT.

Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs “Opowiedz” dzięki któremu Dotowani w ramach programu “Działaj Lokalnie”, mogli zaprezentować przebieg i efekty realizowanego przez siebie projektu- w krótkiej, multimedialnej formie.

I nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Wsi Bogacica „Bogatalanta” grupa: Klub Miłośników Bogacicy za film pt. “Akademia aktywnego Seniora”, II miejsce Stowarzyszenie MY WY RAZEM- grupa: Przyszłościowi Kuniowianie za film pt. “Stawiam na przyszłość”,
III pozycję zdobyło Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Maciejów „MIODOWA KRAINA” za film pt. “Integracje MOTYWEM Animacji”, wyróżnienie specjalne przyznano grupie „AKTYWISTKI” (Świniary Wielkie) za film pt.” Nasz pomysł na nudę- wakacje na wesoło”, wyróżnienie przyznano także Stowarzyszeniu Rozwoju i Odnowy Wsi Bąków za film pt. ”Miejsca znane i zapomniane” oraz grupie „Integratorzy” (Kochłowice) za film pt. „Integrujmy się i działajmy”.

Specjalne wyróżnienie otrzymało także OSP Lasowice Małe wraz z grupą nieformalną: Lasowickie Złotka, za uzbieranie najwyższego wkładu własnego do projektu.

Podczas tej wyjątkowej uroczystości rozpoczęliśmy świętowanie jubileuszu dziesięciolecia naszej organizacji. Dokładnie 17 lutego 2006 roku nasze stowarzyszenie zostało zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w Opolu. Prezes Stowarzyszenia
Pan Tomasz Paluch oraz Dyrektor Biura Pani Joanna Bulak pokroili okolicznościowy tort z logo naszego stowarzyszenia.

Na koniec spotkania, krótką prezentację o swojej działalności zaprezentowało: Stowarzyszenie Wsi Bogacica „Bogatalanta”, prelegentką była Pani Katarzyna Szajda. Dodatkowym miłym akcentem był drobny upominek, wręczony przez członkinie tego stowarzyszenia, wszyscy przybyli na to spotkanie goście otrzymali własnej roboty konfitury jarzębinowe oraz mydełka glicerynowe wraz z ulotką o działalności stowarzyszenia „Bogatalanta”.

Uprzejmie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na to bardzo ważne dla nas wydarzenie oraz wszystkim osobom,
które pomogły w jego organizacji. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego obszaru do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu “Działaj Lokalnie”. Nabory już wkrótce 🙂

 

Skip to content