logo1
Masz pytania?

Zadzwoń 77 413 11 38

W dniach 28-29 października 2015 r. w Warszawie uczestniczyliśmy w Festiwalu Aktywności Społecznej zorganizowanym dla przedstawicieli Ośrodków Działaj Lokalnie i Lokalnych Partnerstw PAFW
W pierwszym dniu odbyła się uroczysta gala w Teatrze Kamienica. Gościem specjalnym uroczystości był Pan Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.
Na gali nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu o tytuł „Społecznika Roku 2015” tygodnika „Newsweek Polska”, gdzie Pan Tomasz Lis wraz z Prezesem PAFW i Prezesem ARFP nagradzali wybranych przez kapitułę społeczników.
Kolejnym punktem spotkania było podsumowanie IV edycji programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” oraz wręczenie nagród w konkursie dla najefektywniejszych partnerstw.
Świętowaliśmy również Jubileusz 15-lecia programu „Działaj Lokalnie”, w ramach którego nastąpiło
nagrodzenie laureatów konkursu „Opowiedz…”
i wręczenie Certyfikatów Najwyższych Standardów Ośrodkom Działaj Lokalnie.
Z przyjemnością informujemy, że LGD „Dolina Stobrawy” znalazła się w nielicznym gronie Ośrodków, które otrzymały certyfikat.
Galę zwieńczył recital Emiliana Kamińskiego.
W drugim dniu spotkania odbyło się Szkolenie dla Ośrodków Działaj Lokalnie i przedstawicieli Lokalnych Partnerstw PAFW. Podczas szkolenia uczestniczyliśmy w następujących sesjach:
1. Dylemat lidera — przemoc czy partnerstwo? prof. Andrzej Blikle
2. Z czym wiąże się kwestia uchodźców w Polsce? Kinga Białek, Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki
3. Mechanizmy współpracy finansowej administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi jako realizatorami zadań publicznych Tomasz Schimanek i przedstawiciel Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
4. Grupa Lokalnych Doradców Finansowych – Współpraca z Fimango, Beata Juraszek-Kopacz, Katarzyna Sadło, Katarzyna Adamska-Dutkiewicz, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Spotkanie z wszystkimi ODLami było również okazją do integracji, wymiany doświadczeń i naładowania pozytywną energią, którą na pewno wyzwolimy na inicjatywy lokalne.
Dziękujemy Akademii za przyznanie certyfikatu oraz możliwość uczestnictwa we wspaniałym wydarzeniu.

 

 

Skip to content